Hogshead Imports Staoisha (peated Bunnahabhain) 2013/9yo. Single Cask (48% alc.)
Deze Staoisha 2013/9yo. werd gebotteld door onafhankelijk bottelaar Hogshead Imports. Dit is een Single Cask single malt whisky gedistilleerd bij Bunnahabhain (Staoisha is de naam voor peated Bunnahabhain whisky!) De whisky werd gerijpt op een refill barrel, gebotteld op 48% alc. en in totaal zijn er 278 flessen uit dit vat gekomen.
Deze whisky biedt een klassiek, zwaar geturfd Islay-profiel; rokerige, romige en fruitige tonen met een robuuste, olieachtige textuur die typisch is voor Staoisha-releases. Een nog vrij jonge Bunnahabhain, maar wel één met een krachtige punch. Hun turfruns zijn net zo zelden als het feit dat ze afhankelijk zijn van hun alternatieve waterbron, Loch Staoisha.
- Neus: ‘clean’ en helder, met de nadruk op kusttonen. Zoethout en lichtzure citroenen, met oesters en groene bananen, sigarettenrook, niet te overheersend. Dan wat munt, gerookte amandelen en wol. Er is ook een lichte hint van fruitige snoepjes in de verte.
- Smaak: vrij olieachtig, met tonen van olijfolie, Lapsang-thee, een vleugje mokka en een flinke dosis verfrissende anijs en eucalyptus. Groene peper, en een snufje zout, pure citroenen, rotsachtige poelen en hints van gember. Vrij elegant voor een Staoisha 🙂
- Afdronk: lang, fris, zelfs een beetje bloemig, maar ook met anijs, citroensap en veel maritieme tonen!
De frisheid van deze Staoisha is indrukwekkend. Turf van de kust, zonder de typische vleessmaak.
€96.99
Op voorraad




