Ga naar de inhoud

November 2026; whisky- & wijn van de maand, acties, proeverijen & meer!

Het is alweer November, de laatste weken van 2026 zijn aangebroken en voor we het weten is het alweer tijd voor de Feestdagen! We hebben de afgelopen weken heel veel nieuwe whisky’s en wijnen binnen gekregen passend bij het najaar en de koudere maanden die (helaas?) wel aangebroken zijn inmiddels…  Voor de maand november hebben we de Coquille de Terre/Mer Boisé wijnen geselecteerd als wijn van de maand. En als whisky van de maand selecteerden we een heel mooie Single Cask whisky van Clydeside Distillery uit de Lowlands in Schotland. Een heel bijzondere en erg smaakvolle whisky!

Naast deze wijn & whisky van de maand, gaan we ook een periode in met allerlei nieuwe (whisky)releases. Zo komen er nieuwe whisky’s aan van o.a. Claxton’s, Berry Bros & Rudd, Pokemo (uit Nieuw Zeeland!) en Penderyn komt met een volgende uitgave in de Icons of Wales serie! Deze verwachten we einde van de maand 😉

Wijn van de Maand November; Coquille de Terre Cabernet-Merlot Boisé & Chardonnay Boisé

Coquille de Terre/Mer Reserve Boisé, nieuw in ons assortiment!

COQUILLE DE TERRE CABERNET-MERLOT BOISÉ: Een klassieke combinatie: de krachtige structuur van Cabernet Sauvignon ontmoet de soepele elegantie van Merlot.

Na de oogst ondergaat een deel van de druiven een warme maceratie om de fruitige aroma’s, de kleur en de zachte tannines te versterken. De overige druiven worden ontsteelt voordat ze een traditionele maceratie van twee weken ondergaan.

De Merlot en Cabernet worden apart gerijpt, aangezien de eerste in Amerikaans eikenhout en de tweede in Frans eikenhout rijpt. Beide druivensoorten worden vervolgens samengevoegd. Het resultaat is een diep robijnrode wijn, zeer expressieve wijn met aroma’s van rode bessen, gevolgd door hints van geroosterd brood en peper. De smaak is ongelooflijk soepel en sappig met zijdezachte tannines. Deze blend heeft een geweldige balans.

COQUILLE DE MER CHARDONNAY BOISÉ: De druiven voor deze wijn worden ’s nachts geoogst om de versheid te behouden en oxidatie te voorkomen; de trossen worden ontsteeld en vervolgens voorzichtig geperst. De wijn rijpt vervolgens op de droesem, nog steeds in contact met het eikenhout, gedurende minimaal 6 maanden voordat hij wordt gebotteld. 

Het resultaat is een wijn met een modern en krachtig profiel, gedomineerd door tonen van vanille, kokos en een vleugje bourbon. Deze Chardonnay Boisé is rijk en complex in de mond, met een mooie rondheid en een lange, eikenhoutachtige afdronk. Deze ronde, naar vanille geurende Chardonnay past uitstekend bij gastronomische aperitieven, geroosterde kreeft, romige gevogeltegerechten, gerijpte kazen en desserts op basis van noten of karamel.

BEIDE WIJNEN ZIJN DE HELE MAAND EXTRA VOORDELIG VERKRIJGBAAR; € 11,99 PER FLES & € 59,99 PER DOOS!

Nieuwe wijnen in November 2026;

Whisky van de Maand; Clydeside Lowland Single Malt Calvados Single Cask

Deze Clydeside 5 Years Old Single Cask Calvados Finish is een bijzondere botteling van The Clydeside Distillery, die in samenwerking met Craft Spirits Company exclusief voor de Nederlandse markt is uitgebracht.

De distilleerderij bevindt zich aan de oevers van de rivier de Clyde, in het hart van Glasgow, in het historische ‘Pumphouse’ bij Queen’s Dock. Sinds de opening in 2017 richt Clydeside zich op het produceren van elegante, fruitige Lowland single malts, waarbij gebruik wordt gemaakt van traditionele distillatiemethoden en zorgvuldig geselecteerde eikenhouten vaten. Van deze speciale Single Cask whisky zijn in totaal 335 flessen gebotteld, op 55% alc. De whisky heeft gerijpt op ex-Calvadosvat #F4 en is gemaakt van 100% Schotse malt en werd gedistilleerd in 2021.

  • Neus: Fris en fruitig, met tonen van groene appel, rijpe peer en citroenschil. Zachte vanille en honing vormen een elegante basis, aangevuld met een vleugje kaneel en subtiele bloemige accenten.
  • Smaak: Vol en levendig, met gestoofde appel, sappige peer en rijpe perzik. Romige vanille, lichte karamel en een zacht moutkarakter worden gevolgd door subtiele houtkruiden en een aangename, fruitige warmte.
  • Afdronk: Middellang tot lang, met aanhoudende tonen van appel, zachte vanille en een lichte kruidigheid. Een frisse toets van citrus zorgt voor een elegante afronding.
 
€ 69,99 per fles (zo lang de voorraad strekt >> online bestellen

Nieuwe whisky's binnen gekomen in November 2026

Proeverijen in November;

ZATERDAG 14 NOVEMBER 2026 – COCKTAILWORKSHOP (voor individuele inschrijving!)

In onze F.D. Roosevelt whiskybar & club organiseren we heel veel cocktailworkshops, bijna wekelijks wel 😉 Echter, altijd voor groepen (klein of groot) en ik krijg nog wel eens de vraag of we dit ook voor individuele inschrijving kunnen organiseren. Dat kan zeker! 

Op zaterdag 14 November a.s. organiseren we daarom een Cocktailworkshop waarbij je je individueel in kunt schrijven. neem je vrienden of vriendinnen mee, trommel je (schoon)zus of moeder of andere familieleden op en kom gezellig cocktails maken! Tijdens de workshop gaan we 4 cocktails proeven, waarvan je er 3 zelf mag maken. Je leest van ons allerlei cocktailtechnieken, een klein beetje achtergrond informatie over barpools, maar ook wat over de geschiedenis van de cocktail en de ontwikkelingen hieromtrent. En natuurlijk mag je zelf aan de slag achter onze bar! Kosten bedragen € 40,- per persoon, inclusief zoutjes en chips op tafel en onbeperkt water.

  • Datum: Zaterdag 14 November 2026
  • Tijd: Van 20:00 uur tot ca. 22:30 uur 
  • Lokatie: F.D. Roosevelt Whiskybar & Club (in de kelder van onze winkel)
  • Kaarten: € 40,- per persoon >> online bestellen

ZONDAG 22 NOVEMBER 2026; WIJN & PORT PROEVERIJ

Op zondagmiddag 22 November 2026 organiseren we weer een kei-gezellige wijn & port proeverij, dit keer wat meer gericht op de komende feestdagen en de wintermaanden! Je kunt nieuwe wijnen verwachten binnen ons assortiment, maar zeker ook een aantal bekende toppers die het bijzonder goed doen met uw Kerstdiner. De proeverij wordt in een luxe setting gehouden, u bent vrij om te kiezen welke wijnen u wilt proeven van onze proeftafels, kunt hier ook terecht voor al uw vragen of adviezen, en kunt op deze manier precies proeven wat bij uw smaak past. Naast een mooi en ruim assortiment wijnen (rood, wit en rosé) zorgen we ook voor een tof assortiment ports, zeker wat later op de middag een heel welkome afwisseling en puur genieten 😉

De proeverij start om 16:00 uur en duurt tot 19:00 uur. We zullen tijdens de proeverij zorgen voor enkele kleine gerechtjes om zo leuke wijn-spijs combinaties te maken, zo komt de wijn nog beter tot zijn recht! De kosten voor deze proeverij bedragen € 35,- per persoon, all-in! 

  • Datum: Zondag 22 November 2026
  • Tijd: 16:00 uur tot ca. 19:00 uur
  • Lokatie: F.D. Roosevelt Whiskybar & Club 
  • Kaarten: € 35,- per persoon, inclusief gerechtjes! >> online bestellen

ZATERDAG 28 NOVEMBER 2026; CLAXTON’S WHISKY PROEVERIJ 

Op zaterdag 28 November a.s. komt Martijn van Hogshead Imports een proeverij geven bij ons in de whiskybar met het merk Claxton’s! Een kei mooi merk, een onafhankelijk bottelaar waar we al geruime tijd mee werken en die nu een nieuwe importeur heeft met nieuw enthousiasme en nieuwe whisky’s!

Claxton’s heeft natuurlijk zijn Exploration Series (met de wellicht bekende muntjes in de dop?!) maar ook de prachtige Warehouse-bottelingen en nog ietsjes luxer; de Dalswinton series… We gaan deze avond een 6-tal prachtige single cask whisky’s van Claxton’s proeven, onder het genot van een hapje en de mooie verhalen van Martijn. Daarnaast zullen we deze avond een unieke en zeer gelimiteerde Single Cask botteling presenteren welke Claxton’s speciaal voor ons heeft gebotteld! We hebben er nu al zin in 😉

  • Datum: Zaterdag 28 November 2026
  • Tijd: 20:00 uur tot ca. 22:15 uur
  • Lokatie: F.D. Roosevelt Whiskybar & Club 
  • Kaarten: € 40,- per persoon >> online bestellen